ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2815169
*
nr 281 5169
Spegel
Empirestil, H.71
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 november 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/10 18:36:56
1
100 kr
29/10 00:25:54
2
250 kr
30/10 10:14:11
3
400 kr
2/11 16:31:07
4
400 kr
2/11 16:31:54
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:49
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:38
-
5167 Toilettebord
+ pall, Uppfällbar spegel. Bredd: 83 cm, djup: 45 ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:43
*
Spegel
nr 281 5169
Spegel
Empirestil, H.71
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 november 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/10 18:36:56 | 1 | 100 kr |
29/10 00:25:54 | 2 | 250 kr |
30/10 10:14:11 | 3 | 400 kr |
2/11 16:31:07 | 4 | 400 kr |
2/11 16:31:54 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:49 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:38
-
5167 Toilettebord
+ pall, Uppfällbar spegel. Bredd: 83 cm, djup: 45 ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:43